İngiltere vizesi başvurum reddedilirse ne yapmalıyım?

İngiltere vizesi almak için başvuruda bulunuz. Peki İngiltere vizesi başvurum reddedilirse ne yapmalıyım? başvurum onaylanmazsa hangi yolları izlemeliyim? Gibi soruların cevaplarını kısaca sizlere bu konumuzda vereceğiz.

Başvurunuzu gerçekleştirdiniz ve sonucunda İngiltere vizesi başvurunuz kabul edilmemiş olabilir. Vizenizin reddedilmesi konusunda, neden kabul edilmediği konusunda bilgiler veren bir mektup tarafınıza ulaştırılacaktır. Gönderilmiş olan mektup içerisinde yer alan belge size verilmiş olan reddin sebeplerini içermektedir. Aynı zamanda nasıl itiraz edebileceğiniz konusunda açıklamalarda bulunur. Ayrıca gönderilmiş olan mektup, itirazınızı nereye yapacağınız konusunda da yardımcı olur.

Puan sistemine dayalı biçimde vize başvurusu gerçekleştirdiyseniz ve reddedilmişseniz karara itiraz etme hakkına tam olarak sahip olmasınız bile, yapmış olduğunuz vize isteğinizin idari biçimde tekrardan gözden geçirilmesini isteyen başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz. Gönderilen ret bildirimiyle beraber tarafınıza idari inceleme talep formuyla beraber klavuzu da gönderilmiş olacaktır.

İngiltere Konsolosluğu tarafından vize isteğiniz ret edildiyse tekrardan başka zaman zarfı içerisinde tekrardan başvuru işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer önceden gerçekleştirdiğiniz ret edilme konusunda yaşadığınız sorunları ortadan kaldırmadıysanız İngiltere vize işleminiz tekrardan reddedilebilir. Bu konuda oldukça detaylı biçimde reddedilme sebeplerinizi incelemeli ve sebeplerine karşı çözüm bulmanız gerekiyor. İngiltere vize işlemlerinizin reddedilmesi durumunda her şey bitmiş anlamına gelmiyor. Bu sebeple size yardımcı olacak olan kişilerden destek alabilirsiniz. Örneğin, sitemizdeki telefon numaralarından bize ulaşarak, vize işlemlerinizi en detaylı biçimde biz halledebiliriz.

Yazar Hakkında